Jet Fadıl yine isyan ettirdi

Jet Fadıl yine isyan ettirdi
Jet Fadıl yine isyan ettirdi
Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold otelinde teslimat kış dönemine atıldı. Otelin yüzde 20'si devre mülk. Bunların yüzde 70'inin satıldığı bildiriliyor

Milliyet gazetesinden Gürcan Akgüneş'in haberine göre. Bayrampaşa’da 7 yıldızlı konfor vaadiyle temeli atılan Caprice Otel’in açılış tarihi sürekli erteleniyor. Fadıl Akgündüz’ün imza attığı projenin satış bürosu da inşaat alanı da bugünlerde kalabalık. Televizyon ekranlarında bu günlerde en çok dönen reklamlardan biri kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün yaptırdığı Bayrampaşa’daki Caprice Gold Otel’in tanıtımı. Açılış tarihi olarak fetih günü 29 Mayıs 2012 tarihi verilen otelde hummalı bir çalışma sürse de 29 Mayıs tarihinde projenin tamamlanması imkansız gibi.


İlk tarih 29 Mayıs 2012
Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Bayrampaşa’da Caprice Gold otelinin temelini 15 Haziran 2010’da atarak devre mülk satışını başlattı. İnşaat bile başlamadan 15 günlük devre mülkler halinde bin 553 oda satıldığı belirtilen proje için kamuoyuna 29 Mayıs tarihinde tamamlanacağı açıklaması yapıldı.
Ancak inşaat satış kadar hızlı ilerlemedi. Proje alanının hemen yanıbaşında bulunan ve aynı tarihlerde temeli atılan Yorum İstanbul konutları kısa sürede yükselirken, Caprice Gold projesi aylarca temel seviyesinde kaldı. Tüm bu süreçte projenin tanıtımı da büyük bir hızla sürdürüldü. 21 Mart 2011 tarihinde ise proje alanı ikinci bir temel atma törenine sahne oldu. Cübbeli Ahmet olarak bilinan Ahmet Mahmut Ünlü ve Tanju Çolak’ın da katıldığı törenle projenin camisinin temeli atıldı. Akgündüz, törende temel ve kazı işlerinin 9 ayda tamamlanarak rekor kırıldığını dile getirerek projenin 1 yıl sonra tamamlanacağını yineledi.

Teslimat kışa sarktı

Ancak işler planlandığı şekilde gitmeyince Akgündüz, geçtiğimiz Eylül ayında projenin tamamlanmasının 2012 sonbaharını bulabileceğini söyledi. Geçtiğimiz gün proje alanında yaptığımız ziyarette ise teslimatın kışa sarktığını öğrendik. Onlarca işçinin kar ve soğuğa rağmen hummalı bir şekilde çalıştığı inşaat alanındaki satış ofisi de oldukça hareketliydi. Görüştüğümüz satış ofisi yetkilisi, 32’lik demir kullandıklarını ve otelin yüzde 20’sini devre mülk olarak satışa sunduklarını söyledi.
Bir odayı yılda 5 günlük almak için 28-30 bin TL civarında bir ücret gerektiğini anlatan görevli, devre mülklerin yüzde 70’ini sattıklarını kaydetti. (Milliyet)

bigPara.com