Jet Fadıl'dan 170 milyon dolarlık vurgun

Jet Fadıl'dan 170 milyon dolarlık vurgun
Jet Fadıl'dan 170 milyon dolarlık vurgun
'Maldivlerde erkek kadın ayrı tatil projesi' sloganı ile 60 bin kişiden para toplayan Fadıl Akgündüz'ün proje için ödeme yapmadığı, projenin bu yüzden iptal edildiği ortaya çıktı.

"Jet Fadıl" olarak bilinen Fadıl Akgündüz "Maldivler'de Müslümanlara özel ada" projesinin iptal olduğu ortaya çıktı. Projenin ortağı Abdurrahman Akarsu, "Fadıl Akgündüz 60 bin kişiden 170 milyon dolar topladı. Biz de ödemeleri yapmadığı için sözleşmeyi feshettik. Dolandırıcılık davası açacağız" dedi.

Posta'da yer alan habere göre Akgündüz, Avrupa 'daki Türkler'den "Siirt'te otomobil fabrikası kuracağım" diye topladığı paralarla planladığı projesini gerçekleştirememişti. İstanbul Beylikdüzü'nde 600 dairelik konutu teslim edemedi ve binlerce kişi mağdur oldu. Jet Fadıl, son olarak da İstanbul Bayrampaşa'daki İslami devre mülk otel Caprice Gold'u hâlâ teslim etmedi.

170 MİLYON DOLARLIK YENİ VURGUN
İstanbul'daki reklam panolarını 'Maldivlerde Müslümanlar'ın özel adası oluyor' afişleriyle donatan Fadıl Akgündüz, günlüğü 99 Avro'dan bu projenin satışına başlamıştı. Ancak projenin Mayıs ayı sonunda iptal olduğu ortaya çıktı.

DOLANDIRICILIK DAVASI AÇILIYOR
Projeye, Maldivler'deki ADK Grup adlı şirket ile birlikte ortak olan Abdurrahman Akarsu, "10 bin liraya satılması gereken yerleri para toplamak için bin liraya sattı. Para topladı ama bize olan yükümlülüklerini yerine getirmedi. Mahkeme kanalıyla sözleşmeyi feshettik. Ada ile artık Fadıl Akgündüz'ün ilgisi yok. Dolandırıcılık ve tazminat davası açacağız" dedi.

bigPara.com