Jet turizm!

Jet turizm!
Jet turizm!
5 haftada 60 bin kişiye Maldivler tatili sattığını iddia eden Fadıl Akgündüz, turizm sektörünü tedirgin etti. Üst düzey bir turizm temsilcisi, "Tamamen hayal ürünü böyle satış yapılamaz" dedi.
Haber: BURAK COŞAN / Arşivi

Türkiye ’den geçen yıl 4 bin kişinin ziyaret ettiği Maldivler’e, Fadıl Akgündüz’ün sahibi olduğu Caprice Gold’un 5 haftada 60 bin kişiye satış yapıldığını iddia etmesi turizm sektörünü şaşırttı. Maldivler’in başkenti Male’nin 250 kilometre kuzeyinde yer alan adada, 180 dönüm olan Caprice Gold Maldives Adası için satış gerçekleştirdiklerini bildiren tanıtımlar yapan Caprice Gold, internet sitesi ve televizyonlardan da 5 haftada 60 bin kişiye tatil satışı yaptıklarını duyurdu. 

5 bin kişi gidiyor

Bu duyurunun ardından turizm sektörünün üst düzey temsilcilerinden biri ise şu açıklamayı yaptı: “Maldivlere giden kişi sayısı belli. 60 bin kişi tamamen hayal ürünü diye düşünüyorum. Karışıklıklar öncesi Ukrayna’ya zar zor 70 bin kişiyi gönderirken, Maldivler gibi pahalı bir yere 5 haftada 60 bin kişilik satış yaptık denmesi hiç inandırıcı gelmiyor.”
Geçen yıl Maldivlere 1500 kişi götürdüklerini ifade eden Peninsula Tours Yurtdışı Turlar Müdürü Melike Erol da, Türkiye’den Maldivlere giden toplam kişi sayısının ise 4-5 bin civarında olduğunu belirtti. Türkiye’den Maldivlere 3 havayolu firması ile seyahat edilebildiğini dile getiren Erol, “Bunlar Türk Hava Yollar (THY), Katar ve Emirates Hayolları. Bu kadar kişiyi götürmeleri için ya kendi havayolu firmalarını kuracaklar, ya da bu havayolu şirketlerinin yaptığı uçuşların tamamını kiralayacaklar” dedi. Maldivler’in yaklaşık 1200 adadan oluşan bir ülke olduğunu söyleyen Erol, “Yaklaşık 120 adada turizm hizmeti veriliyor. Toplamda ağırlanan turist sayısı ise 1 milyonu geçiyor. Satıldığı iddia edilen 60 bin kişilik tatil ancak 10 yılda planlanabilir. Bir adada bu kadar kişi ağırlanacak potansiyel Maldivler’de yok. Grubun yapacağı otelin de çok büyük olması gerekiyor. Bölgedeki en büyük otellerin kapasitesi 250 oda ve her adada 1 otel bulunuyor” dedi.

bigPara.com