Joy'da karar kurulun

TMSF'nin Uzanların borcuna karşılık el koyduğu Joy FM ve Joy Türk FM aynı gün iki kez ihaleye çıkmasına rağmen satılamadı. Dünkü Joy FM ve Joy Türk FM ihalelerinde tekliflerin muhammen bedelin altında kalması nedeniyle birer kez ertelendi.

İSTANBUL - TMSF'nin Uzanların borcuna karşılık el koyduğu Joy FM ve Joy Türk FM aynı gün iki kez ihaleye çıkmasına rağmen satılamadı. Dünkü Joy FM ve Joy Türk FM ihalelerinde tekliflerin muhammen bedelin altında kalması nedeniyle birer kez ertelendi. 4,4 milyon dolar muhammen bedelle satışa sunulan Joy FM'in ilk ihalesinde Altın Kanal TV 3 milyon dolarla en yüksek teklifi verdi. İhale komisyonu ise, teklifin muhammen bedelin altında kalması nedeniyle ikinci ihaleyi düzenledi. İkinci açık artırmada da 3 milyon doların üstüne çıkılmadı. Joy Türk FM ise 2,7 milyon dolarlık muhammen bedelle satışa sunuldu. Açık artırmada verilen 560 bin dolarlık en yüksek teklif, muhammen bedelin altında kaldığı için ikinci ihale düzenlendi. İkinci ihalede, en yüksek teklif 1.52 milyon dolarla Doğa Yayıncılık'tan geldi. Ancak bu teklif de muhammen bedelin altında kaldığı için ihale sona erdi.
İhalelerde arzuladıkları fiyata ulaşamadıklarını söyleyen TMSF Başkan Yardımcısı Mehmet Çalışkan, "Joy FM ve Joy Türk FM bölgesel yayın yaptığı için düşük talep geldi. Fon Kurulu, teklifleri değerlendirip sonucun makul olduğuna kanaat getirirse radyolar bu fiyattan satılır" dedi. Mehmet Çalışkan, ihalede süreç tamamlanmadan dışardan gelen teklifleri değerlendirmeyeceklerini söyledi.