'Kablo'da çözüm uzlaşmak'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türksat tarafından sözleşmeleri tek taraflı feshedilen kablo TV altyapı şirketleriyle Türksat arasındaki sorunun çözümünün uzlaşmadan geçtiğini...

ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türksat tarafından sözleşmeleri tek taraflı feshedilen kablo TV altyapı şirketleriyle Türksat arasındaki sorunun çözümünün uzlaşmadan geçtiğini, eğer uzlaşma sağlanamazsa hukuki sürecin bekleneceğini söyledi. Türk Telekom ve TOKİ arasında, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın bugüne kadar projelendirilmiş ve gerçekleştirilmekte olan yerleşim yerlerinin iletişim altyapısının, Türk Telekom tarafından kurulmasına ilişkin protokol imzalandı. Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany protokol kapsamındaki çalışmaların 30 milyon dolara mal olacağını söyleyerek, bu çalışmaların, ekonomiye de önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.
Kablo TV konusundaki tartışmalarla ilgili soruları yanıtlayan Yıldırım, hukuki sorunlar sona ermeden çözüm arayışının sonuç vermediğini ifade etti. Yıldırım, şöyle konuştu: "Hukuki sorunların görüşmelerle, uzlaşmayla çözülmesi için çok gayret gösterildi. Ancak bu konuda bir başarı sağlanamadı. Şimdi artık hukuki süreç devam edecek. Bu konuda adalet tecelli edecek.