Kablo'da dijital altyapı kanal sayısını artıracak

Kablo TV altyapısında yapılacak yeniliklerle kanal sayısı 300'e çıkacak. Kablo TV aboneleri, çocuk, film, teknoloji, spor ve haber paketlerinden tercih yapabilecek.

ANKARA - Kablo TV altyapısında yapılacak yeniliklerle kanal sayısı 300'e çıkacak. Kablo TV aboneleri, çocuk, film, teknoloji, spor ve haber paketlerinden tercih yapabilecek.
Kablo TV hizmetleri, Türk Telekom'un özelleştirilmesi nedeniyle Türksat'a devredildi.Türksat Genel Müdürü Osman Dur, Kablo TV altyapısının ses, internet, video konferans gibi katma değerli hizmetlerin verileceği bir yapıya kavuşturulması gerektiğini söyledi. Altyapının dijitale geçirilmesiyle yayın yapan 60 civarındaki kanal sayısının katlanacağını vurgulayan Dur, şunları kaydetti:
"Bu sayede kanal sayısı 300'e ulaşabilecek. Şu anda çok kaliteli bir kanal geliyor, ama dolu diye alamıyoruz. Bu sayede aboneler teknoloji, tarih, belgesel, spor ve haber kanallarından oluşan paketleri alabilecekler. Eğer diğer firmalarla anlaşabilirsek bunu altı ay içinde devreye sokabiliriz."