Kaçak akaryakıta elektronik takip

Kaçak akaryakıta elektronik takip
Kaçak akaryakıta elektronik takip
EPDK Başkanı Köktaş: "Kaçak akaryakıta elektronik takip sistemi 6 ay içinde test uygulaması İzmit'te başlayacak."

KAYSERİ - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, kaçak akaryakıtla mücadele kapsamında elektronik bir takip sistemi üzerinde çalışıldığını bildirerek, “TÜBİTAK ile ortak yürüttüğümüz bu projenin 6 ay içinde test uygulaması İzmit'te başlayacak. Kısa bir süre içinde depo ve antrepolarda uygulanacak” dedi.
Köktaş, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde Gas&Power Dergisi tarafından düzenlenen 3. Türkiye Enerji Zirvesi'nde “Türkiye Enerji Piyasalarındaki Projeksiyonlar ve Fırsatlar” başlıklı oturuma katıldı.

“Kaçak en fazla şehirlerarası otobüslerde”
Kaçak akaryakıtta mücadelenin EPDK'nın yaptığı başarılı işlerden sadece birisi olduğunu vurgulayan Köktaş, kaçakla mücadelenin sadece bir kurumun tek başına yapabileceği olmadığını, kurum ve kuruluşların bu yöndeki işbirliğinin yanında tüketicinin de desteğine ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
Köktaş, kaçak akaryakıtın en fazla şehirlerarası taşımacılık yapan otobüsler, ağır vasıtalar, şehir dışındaki şantiyeler ile dolmuşlarda kullanıldığına işaret ederek, şöyle konuştu:
“Kaçak akaryakıt kullanan vatandaşlar, 'ben kamu hizmetlerinden yararlanmak istemiyorum' diyenlerdir. Kaçakla mücadelede her şeyi kamudan beklemek yanlış. Herkes üzerine düşeni yapacak.”

“LPG denetimleri ileri ki dönemde artacak”
Kaçakla mücadele kapsamında akaryakıtın tankerden boşaltıldığı andan itibaren elektronik sayaçlarla hem cinsini hem de miktarını belirleyen ve takip eden bir elektronik takip sistemi üzerinde çalışıldığını bildiren EPDK Başkanı Köktaş, “TÜBİTAK ile ortak yürüttüğümüz bu projenin 6 ay içinde test uygulaması İzmit'te başlayacak. Kısa bir süre içinde depo ve antrepolarda uygulanacak” dedi.
“Türkiye'deki LPG ve akaryakıttaki hizmet kalitesi dünyada bir numara” diyen Köktaş, LPG denetimlerine başladıklarını, ileri ki dönemde bu denetimlerin daha da artacağını bildirdi. (AA)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  TÜBİTAK

  ,

  Türkiye

  ,

  Kamu

  ,

  akaryakıt

  ,

  LPG

  ,

  EPDK

  ,

  ,

  kurum

  ,

  hizmet

  ,

  Enerji