Kaçak yakıta elektronik takip dönemi

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede elektronik kontrollere geçeceklerini belirtirken, akaryakıt depolarını kamera ve elektronik ölçümlerle Ankara'dan izleyeceklerini söyledi.

ANKARA - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede elektronik kontrollere geçeceklerini belirtirken, akaryakıt depolarını kamera ve elektronik ölçümlerle Ankara'dan izleyeceklerini söyledi. Tüzmen, gümrüklerde kaçakçılıkla mücadeleyi, aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini ifade ederek, son dönemlerde artan akaryakıt ve sigara kaçakçılığını önlemek için yeni tedbirler aldıklarını ve almaya devam
edeceklerini vurguladı.
Trafik denetlenecek
Bu kapsamda gümrük sahalarındaki akaryakıt depolarını tam kontrol altına alacaklarını belirten Kürşad Tüzmen, depoların bulunduğu bölgelere kameralar yerleştirerek, girişçıkış trafiğini denetleyeceklerini, ayrıca akaryakıt depolarına elektronik ölçüm cihazları koyacaklarını kaydetti.
Bakan Tüzmen, "Akaryakıt depolarındaki tüm hareketleri Ankara'daki Gümrük Müsteşarlığı'ndaki merkezden izleyeceğiz" dedi. Bunu gerçekleştirmek için hukuki altyapının tamamlandığına işaret eden Tüzmen, uygulamaya önümüzdeki günlerde başlayacaklarını sözlerine ekledi.