Kalabalık aileler için Altea XL

Seat, Altea XL ile MPV segmentindeki ürün gamını genişletiyor. Altea XL, kalabalık aileler için hem geniş iç mekân hem üstün güvenlik özelliklerini bir arada sunuyor.

İSTANBUL - Seat, Altea XL ile MPV segmentindeki ürün gamını genişletiyor. Altea XL, kalabalık aileler için hem geniş iç mekân hem üstün güvenlik özelliklerini bir arada sunuyor. Bu model maksimum 635 litreye varan bagaj hacmiyle rakipleri arasında lider konumda bulunuyor.
Seat Altea XL, iç mekân konforu ve daha geniş bagaj kapasitesiyle Altea'dan 18.7 cm daha uzun. Altea'nın 409 litrelik bagaj kapasitesi, Altea XL'de 532 litreye yükseltilmiş. Araçta arka koltukların 14 cm öne kaydırılabilmesi sayesinde söz konusu bagaj hacmi 635 litreye kadar genişleyebiliyor. Altea ile kıyaslandığında, XL'in arka koltukları geriye doğru ekstra 2 cm daha çekilebiliyor. Bu özellik, arka yolculara fazladan bir bacak mesafesi avantajı sağlıyor. Altea XL'de arka koltukları öne arkaya kaydırma aralığı da 16 cm'ye çıkarılmış. XL'nin bir aile aracı olduğunu daha iyi yansıtabilmek için aracın arka tasarımında çizgiler yumuşatılmış.İki tavan rayının eklenmesiyle aracın aile tipi karakteri güçlendirilmiş. Altea XL'de geleneksel sabit bagaj gizleme perdesi yerine, bir dokunuşta çıkartılan makaralı bir perde var.
Benzinli motor seçenekleri 1.6 lt (102 hp) ve 2.0 lt FSI (150 hp). 2.0'lık motor yalnızca altı ileri vitesli tiptronic şanzımanıyla sunulacak. Dizel motor seçenekleri 1.9 lt TDI (105 hp), 2.0 lt TDI (140 hp). 2.0 litrelik dizelde opsiyonel olarak altı ileri vitesli DSG şanzıman seneçeği olacak.
Üç farklı donanım
Araç, Reference, Stylance ve Sport-Up olmak üzere üç farklı donanım paketiyle veriliyor. Yeni Altea XL, Avrupa'daki en kapsamlı tesislerden Martorell'deki Seat fabrikasında üretilecek ve yıl sonu pazara çıkacak.