Kalite şampiyonu Borusan Lojistik

İSTANBUL - Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD tarafından bu yıl 17’incisi düzenlenen ‘Ulusal Kalite Ödülü’ töreninde, Mükemmellikte Süreklilik Ödülü’nü Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’, ‘İşletmeler Kategorilerinde’ Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü ‘Borusan Lojistik A.Ş.,‘Ulusal Kalite Başarı Ödülünü ise, ‘İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’ kazandı.
Ulusal Kalite Ödülü, toplam kalite uygulamalarında kuruluşlara sadece referans çerçeve olmanın yanı sıra, küresel pazarlarda da rakiplerine oranla farklılaşma yaratacak temel noktaları öne çıkarmada en önemli yol gösterici olarak görülüyor.
Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Kalite Ödülleri, kurum, kuruluş ve işletmelerin yönetsel yeterlilikleriyle ürün ve hizmetlerini sunmada ulaştıkları kalite ve mükemmellik düzeyini ölçen, kalite kültürünün bir yaşam biçimi olarak yaygınlaşmasına önemli katkı sağlayan, mükemmelliği özendiren ve ödüllendiren süreçlerdir’ diye konuştu.
Prof. Dr.  Durman, ülkemizde kalite kültürünün artması ve toplam kalite yönetim felsefesinin yaygınlaştırılmasında ulusal kalite ödülleri önemli rol oynadığını belirterek ‘ Bu yıl 11 kurum ve kuruluşumuz, mükemmellikte kararlılık ve 17 kurum ve kuruluşumuz da mükemmellikte yetkinlik belgesi aldı. Bu kurum ve kuruluşlarımızı da yürekten kutluyorum ‘ dedi. (Radikal)