Kamudaki geçici işçiye kadro şansı

Kamu kuruluşlarıyla belediyelerde aslında aralıksız çalışan toplam 163 bin 867 geçici işçiye sürekli kadrolu olma yolu açılıyor.

ANKARA - Kamu kuruluşlarıyla belediyelerde aslında aralıksız çalışan toplam 163 bin 867 geçici işçiye sürekli kadrolu olma yolu açılıyor. Türk-İş yönetimi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmalarda son noktaya gelindi.
Ayalan, "Hiçbir işçi işten çıkarılmayacak. İmkânlar dahilinde bütün işçilerin kadrolu olması için Başbakanımızın talimatı var" dedi. Erdoğan, Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu ve Devlet Bakanı Ali Babacan'a geçici işçi sorununun çözülmesi için talimat vermişti.
Şükrü Ayalan ise Başbakan Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminden bu yana geçici işçi sorununu yakından izlediğini belirterek, Çalışma Bakanı'yla yapılan görüşmelerin de ardından bu sorunun en kısa zamanda çözüleceğini kaydetti. Şükrü Ayalan, yılda 12 ay çalışan geçici işçilerin Hazine'ye herhangi bir ek yük getirmediğini de sözlerine ekledi.