Kamyoncu yol kapatacak

Kamyoncular, Ulaştırma Bakanlığı'nın karayolu taşımacılığına getirdiği 'Belgesiz Taşıma Yasağı'nın 25 Şubat 2006'da yürürlüğe girmesi nedeniyle yurt genelinde yarın kontak kapatacak.

ANKARA - Kamyoncular, Ulaştırma Bakanlığı'nın karayolu taşımacılığına getirdiği 'Belgesiz Taşıma Yasağı'nın 25 Şubat 2006'da yürürlüğe girmesi nedeniyle yurt genelinde yarın kontak kapatacak.
Kazanılmış haklarının olduğunu ve bu hakların korunması gerektiğini ifade eden kamyoncular, taleplerinin yerine getirilmemesi durumunda 25 Şubat'ta yolları kapatarak ulaşımı felce uğratacaklarını dile getiriyor.
Eylem nedeniyle limanlar, havaalanları, antrepolar, dağıtım merkezleri, nakliye ambarları ve depolarda yük sevkıyatı duracak, büyük fabrikalar, rafineriler, stratejik üretim tesisleri çalışamaz hale gelecek. Başta İstanbul olmak üzere diğer büyük şehirlere malların akışı aksayacak.
Nakliye Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada da yasağın, 450 binden fazla karayolu esnafını olumsuz etkileyeceği vurgulandı. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Bakanlıktan hiçbir zaman kendimiz için kredi, kendimiz için iş ya da ayrıcalık istemedik. Biz işimizi yapmak istiyoruz."