Kapanan fabrikalar Meclis gündeminde

Kapanan fabrikalar Meclis gündeminde
Kapanan fabrikalar Meclis gündeminde
CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, AKP iktidarı döneminde kapanan fabrikaların sayısını sordu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür, TBMM gündemine kapanan fabrikaları taşıdı. Ertemür, Başbakan’dan şu sorulara yanıt istedi:

“2005?2010 yılları arasında kapanan fabrika sayısı kaçtır? İllere ve sektörlere göre dağılımı nedir? 2002 yılından bugüne kadar faaliyete geçen fabrika kaçtır? İllere ve sektörlere göre dağılımı nedir? 2002?2010 yılları arasında kapatılan fabrikalar hangileridir? İllere, sektörlere ve işletme büyüklüklerine göre dağılımı nedir?

2002?2010 yılları arasında özel sektör veya kamu alacağı nedeniyle icralık olan veya icra yoluyla satılan fabrika sayısı kaçtır? İllere ve sektörlere dağılımı nedir? Kapanan fabrikalar nedeniyle kaç kişi işsiz kalmıştır? İllere ve sektörlere göre dağılımı nedir? 2002?2010 yılları arasında icra yoluyla satışı yapılan fabrika ve işletmelerin icra satış ve muhammen bedelleri nedir?” (ANKA)

bigPara.com