Kapatılacak Tütün Kurumu'na nur yağdı

Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi

Kapatılacağı ekimde açıklanan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’na (TAPDK) nur yağdı. Kurumun kurul ayağına dün atamalar yapılırken, Tarım Bakanlığı da kapatılması kesinleşen kurumun 2013 yılı bütçesini 64 milyon TL olarak açıkladı. Bakanlığın sunumuna göre, kurumun gelirlerinin yüzde 92’si faaliyet gelirleri olacak. 25 Eylül’den bu yana boş bulunan TAPDK Başkanlığı’na, Maliye Bakanlığı’nın aday gösterdiği Suat Evcimen atandı.
Şaşkınlık yarattı 
TAPDK üyeliklerine ise Şanal Tosun (Sağlık Bakanlığı), Murat Doğanay ( Ekonomi Bakanlığı), İrfan Dilsiz (Hazine Müsteşarlığı), Ahmet Bahadır Sezgin ( Türkiye Ziraat Odaları Birliği), Mustafa Yılmazer (Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün ilgilendirildiği Bakanlık) getirildi. Resmi Gazete ’de yayımlanan karar, kurumla ilgili olarak kapatma kararı alındığı için şaşkınlıkla karşılandı. Ancak kurul üyeliklerine atama yapılmasının; kapama kararının hayata geçirilmesi için gerekli olduğu; bu nedenle atama yapıldığı belirtiliyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Tarım Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü dünkü bölümünde de atamalar gündeme geldi. Muhalefet milletvekilleri durumu “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” sözleriyle eleştirdi.


  http://www.radikal.com.tr/110701911070194

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yetmez ama evet... - Ege1973

  Durmak yok yemeye devam diyesim geliyor halk da uyusun zzz diye....

  devam - Kemal Nefer

  Durmak yok yolmaya devam.

  Açıkla - Sinan Devrim

  Yağma Hasan'ın böreği desem cebimizden çıkıyor be kardeşim.Yetmez ama evet diyen "ateist" ler hadi bunu da açıklayın.

  Rezalet - kemal.özg.

  Sason'da çocuklar çadırda öğretmensiz,okulsuz eğitim yaparken Sultan'ın memleketi nasıl "Usta" lıkla yönettiğini gözümüze gözümüze sokan bu haber için ne yazsam az.Madem kapatıyorsun o paralar kime.