Kart bilgileri internette satılıyor!

İngiltere'de kredi kartı dolandırıcılarının artık internetteki sohbet odalarını tercih ettikleri ve kredi kartı kullanıcılarının ele geçirdikleri kart ve...

LONDRA - İngiltere'de kredi kartı dolandırıcılarının artık internetteki sohbet odalarını tercih ettikleri ve kredi kartı kullanıcılarının ele geçirdikleri kart ve kimlik bilgilerini 60 peniden başlayan fiyatlarla buralarda sattıkları belirtildi. Times gazetesi, her gün 400 kredi kartı kullanıcısının internet üzerinden ele geçirilen kimlik ve kart bilgilerinin sohbet odalarında satıldığını yazdı.
Satılan bilgiler arasında kart numarası, üç haneli güvenlik kodu, pin numarası, kart sahibinin doğum tarihi, telefonu, e-posta ve posta adresi, annesinin kızlık soyadı gibi çok özel bilgilerin de bulunduğu aktarıldı. Kart numarasının en ucuza satılan bilgiler arasında olduğu ve sadece 60 peni karşılığında verildiği kaydedilen haberde, üç haneli güvenlik kodu gibi ele geçirilmesi güç detaylara gidildikçe fiyatların arttığı ifade edildi. Üç haneli kodun beş dolar, kart sahibinin annesinin kızlık soyadının 10 dolar, pin numarasının ise 100 dolardan satıldığı belirtildi.