'Kartal' Ağaoğlu-Dap ortaklığının oldu

'Kartal' Ağaoğlu-Dap ortaklığının oldu
'Kartal' Ağaoğlu-Dap ortaklığının oldu
18 şirketin yarıştığı Emlak Konut GYO Kartal Arazisi ihalesine en yüksek teklifi 1.3 milyar lira ile Ağaoğlu Grubu'na bağlı Eltes ve Dap Yapı ortaklığı verdi.

18 şirketin yarıştığı Emlak Konut GYO Kartal Arazisi ihalesine en yüksek teklifi 1.3 milyar lira ile Ağaoğlu Grubu’na bağlı Eltes ve Dap Yapı ortaklığı  verdi. Dün ikinci oturumu gerçekleştirilen ihalenin ardından Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “ İstanbul ’un ve Anadolu yakasının en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Arsa üzerinde toplam 141.896 m2 inşaat alanı bulunuyor. Bunun 122 bin 271 metrekaresi konut ve hizmet alanı, 11 bin 614 metrekaresi Özel Sağlık Tesisi, 4 bin 501 metrekaresi Özel Eğitim Tesis Alanı ve 3 bin 509 metrekaresi ticaret alanı olarak yapılandırılacak” dedi.

Güçler birleşiyor

İhale sonrası Eltes inşaat ise, ilk kez bir proje ortaklığı gerçekleştirdiklerini açıklayarak, Dap Yapı ile yaptıkları güç birliğinden çok güzel bir proje doğacağını bildirdi. Açıklamada, “Bilgi, birikim ve güçlerin müşterek kullanımında sektör adına önemli gelişmeler kaydedilecektir” denildi.  ( EKONOMİ SERVİSİ )

bigPara.com