Kayalar Kimya'ya 4 Ar-Ge ödülü

Kayalar Kimya'ya 4 Ar-Ge ödülü
Kayalar Kimya'ya 4 Ar-Ge ödülü
Kayalar Kimya, tüm sektörü bir araya getiren 3. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı'nda 3 birincilik ve 1 ikincilik ödülü aldı.

EKONOMİ SERVİSİ - Kayalar Kimya, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda İKMİB ve AKMİB işbirliği ile bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen 3. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’nda 3 birincilik ve 1 ikincilik olmak üzere toplam 4 ödül aldı.
Sanayi kategorisinde Mikro Seramik Kürecikli Isı Yalıtımlı İç Dış Cephe Boya ve Astaları’yla birincilik, UV Işınları ile Kürlenebilen Alkid Reçinelerin Sentezi ve Boya Formülasyonlarının Geliştirilmesi ile girişimci kategorisinde birincilik ödüllerini alan Kayalar Kimya, Su Bazlı UV Kürlenmeli Son Kat Vernik ve Boya Sistemlerinin Geliştirilmesi projesiyle de ikincilik ödülüne layık görüldü. Şirket ayrıca sunduğu proje sayısı ile En Yüksek Katılımı Sağlayan Sanayici kategorisi ödülünü de aldı.
Kayalar Kimya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kayalar, “Uzman ve deneyimli Ar-Ge çalışanlarımız, sektördeki yeni teknolojileri takip ederek maksimum kaliteyi oluşturuyor ve yeni Ar-Ge çalışmaları sayesinde ürün kalitesini ve çeşitliliğini arttırıyor. Hem şirket olarak hem de sektör olarak ihracatımızın artması ve yüksek seyreden ithalat paralelindeki dışa bağımlılığın azaltılması odağında Ar-Ge çalışmalarına daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. İşte bu noktada biz de sektöre yön veren şirket olarak yaptığımız yatırımların ne kadar doğru olduğunu bu özel ödülleri kazanarak göstermiş olduk” dedi.

bigPara.com