Kaz Dağları'na Kale'den otel

Kale Grubu şirketleri turizm yatırımına soyunuyor. Kale Grubu bünyesinde yeni kurulacak şirket tarafından Kaz Dağları'nın eteklerinde kalan Yenice ilçesinin Akçakoyun beldesi yakınındaki Hıdırlar Köyü'ne, beş yıldızlı otel yaptırılacak.

ÇANAKKALE - Kale Grubu şirketleri turizm yatırımına soyunuyor. Kale Grubu bünyesinde yeni kurulacak şirket tarafından Kaz Dağları'nın eteklerinde kalan Yenice ilçesinin Akçakoyun beldesi yakınındaki Hıdırlar Köyü'ne, beş yıldızlı otel yaptırılacak.
Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası (ÇTSO) Başkanı ve Kale Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi İlhami Tezcan, Kaz Dağları'na yaptırılacak sağlık ve eko turizm amaçlı beş yıldızlı otel hakkında bilgi verdi. Kaz Dağları'nın dünyanın sayılı oksijen deposu merkezlerinden olduğunu ve doğal yapısının korunduğunu kaydeden İlhami Tezcan, bölgenin kendine has zengin bitki örtüsü ve zengin termal kaynaklarıyla da ilk çağlardan bu yana önemini koruduğunu söyledi.
10-30 milyon dolarlık yatırım
Otel için yer tespitinin yapıldığını, gerekli izinlerin alındığını belirten Tezcan, "Şu anda süren fizibilite çalışmaları önümüzdeki ayda sonuçlanacak, bu yılın sonuna kadar temeli atılacak" dedi. Yapılacak otel için 10 milyon dolarla 30 milyon dolar arasında harcama yapılacağını anlatan Tezcan, "Almanlarla ortak yapacağımız oteli çok yönlü planlıyoruz. Başta termal kaplıca tedavisi birçok sağlık hizmeti sunulacak.