'Kazakistan'daki saldırı, başarıyı çekemeyenlerin provokasyonu'

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Kazakistan'da Türklere yapılan saldırının, Türkiye'nin müteahhitlik alanında göstermiş olduğu başarıyı çekemeyenlerin provokasyonu olduğunu söyledi.

GAZİANTEP - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Kazakistan'da Türklere yapılan saldırının, Türkiye'nin müteahhitlik alanında göstermiş olduğu başarıyı çekemeyenlerin provokasyonu olduğunu söyledi. Gaziantep'te partililer ve halkla bayramlaşan Tüzmen gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bakan Tüzmen, bir gazetecinin Kazakistan'da Türk işçilerine yapılan saldırıyı hatırlatarak görüşünü sorması üzerine, 'çok tatsız' olarak değerlendirdiği olaydan üzüntü duyduğunu söyledi. Türk halkı olarak bu meseleye farklı bakmaları gerektiğini vurgulayan Tüzmen, şöyle konuştu:
"Biz iktidara geldiğimizde Türk müteahhitlerin yurtdışında pazar payı 1.2 milyar dolardı. Hükümet olarak gece gündüz çalışarak bu rakamı bu yılın sonunda 12 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Bu başarı birilerini rahatsız etmiş olabilir. İşçilerimize yapılan saldırı, Türk müteahhitleri çekemeyen grupların düzenlediği provokasyondur."