Kazanmak için değil hayatta kalmanın yarışı

Kazanmak için değil hayatta kalmanın yarışı
Kazanmak için değil hayatta kalmanın yarışı
Electronict Arts, yeni Need For Speed (NFS) serisini oyunseverlerin karşısına çıkardı.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

18 Kasım’da piyasaya çıkan 18’inci NFS The Run, şimdiye kadar 2 milyonun üstünde kopya sattı. 18. NFS yapımı The Run, toplam 300 kilometrelik karayolu ile Hot Pursuit’in iki katı bir sürüş alanı sunuyor. Bu özelliği ise oyunu bugüne kadar çıkan NFS’ler arasında en uzun karayoluna sahip kılıyor. Hot Pursuit serisinin yapımcısı Criterion ise bu seride yok. 

Irina Shayk da oyunda 
EA Black Box al Kanada British Columbia merkezli oyun stüdyosu, oyunun ana hatları ile çok fazla değişiklik yapmazken, uyguladığı rötuşlarla oyunseverlerden tam puan aldı. Oyundaki en büyük farklılık oyunseverin sürücü ile dışarı çıkıp aksiyona karışması.
Oyunda ‘Asla pes etme’ filmi ile yıldızı parlayan Sean Faris, Jack Rouke’a sesi ve yüzü ile hayat veriyor. Ayrıca Real Madrid’in dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo’nun sevgilisi Irina Shayk da oyunda yer alıyor. 

Underground serilerinden beri bir hikâyeyi takip etmeye alışkın olan NFS tutkunları, The Run’da da bu akımı takip ediyor. Oyunun konusu ise kısaca şöyle: “Sokak yarışçısı Jack Rouke’un başı bir çete ile ciddi bir biçimde derde girer. Sorunlarını çözmesi için Jack’in San Francisco’dan New York’a kadar olan bir yarışı kazanması gerek. Yarışın ödülü ise tamı tamına 2 milyon dolar. Amerika ’nın boydan boya koşulduğu bu yarışta polis ve Jack’in düşmanları ise peşinizi bırakmıyor.”

bigPara.com