Kemeraltı'nda durgunluk toplantısı

İzmir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği (İESOB), çarşılardaki durgunluğa dikkat çekmek amacıyla Kemeraltı Çarşısı'nda esnafla birlikte basın toplantısı düzenledi.

İZMİR - İzmir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği (İESOB), çarşılardaki durgunluğa dikkat çekmek amacıyla Kemeraltı Çarşısı'nda esnafla birlikte basın toplantısı düzenledi. Kemeraltı Çarşısı Şadırvanaltı Meydanı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Birlik Başkanı Mehmet Ali Susam, "Ekonomiye bir de çarşılardan bakmak amacıyla" bu toplantıya karar verdiklerini söyledi.
Borsa, faiz, yabancı sermaye gibi 'sanal dünyada' rakamların iyi gözüktüğünü ancak çarşıdaki değerlerin aynı olmadığını anlatan Susam, şöyle konuştu: "Kemeraltı Çarşısı'nda kriz dönemlerini bile aratan bir durgunluk var. İktidar, çarşıdaki durgunluğu görmeli. Yabancı sermayeyi ürkütmemek için kamuoyunda gösterilen hassasiyet artık bu ülkenin kendi sermayesine de gösterilmeli. Çünkü küçük işletmeler yok oluş sürecine girdi." Susam, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı çözüm yollarını görüşmek üzere bir 'esnaf şûrası' düzenlemeye davet etti.