'Kesin bir şey yok'

'Kesin bir şey yok'
'Kesin bir şey yok'
Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Dinçer, Fransız perakende devi Carrefour'un Türkiye'den çıkacağına yönelik haberlere açıklık getirdi.

İSTANBUL - Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, Fransız Carrefour'un Türkiye 'den çıkacağına yönelik haberleri CNBC-e'nin canlı yayınında değerlendirdi.

"Bize ulaşmış ya da bu konuda alınmış bir karar yok. Açıklamayı fazla abartmamak lazım" diyen Dinçer şunları söyledi: "Türkiye'nin Carrefour'un portföyü içindeki ağırlığı yüzde 1-1.5 civarında. Öncelikli değildir ama finansal performansın onları da memnun etmediğini biliyoruz. Aralık ayında biz de stratejik opsiyonları değerlendireceğimizi açıklamıştık. Ümit ediyorum ki, yıl sonuna kadar bir yol alınmış olacak. Yeni CEO 'nun göreve gelmesi bazı kararların alınmasını geciktirdi. Yeni CEO 'hangisinden çıkarsam daha iyi olur'un detaylı analizini yapacaktır."

‘Ne kadar değer yaratıldığına bakıyoruz’
Türkiye'de yüzde 100 paya sahip olma konusunun gündemdeki yerini koruduğunu belirten Dinçer, "CarrefourSA'yı satın almaktan korkmayız. Ama ne kadar değer yaratıyorsunuz ona bakıyoruz" dedi.

Carrefour'un yeni CEO'su Georges Plassat'ın dünkü açıklamaları Carrefour'un çıkış sinyali olarak algılanmıştı. Küresel ekonomideki belirsizlikler nedeniyle şirketi toparlamanın zaman alacağını dile getiren Plassat, Türkiye’deki operasyonlarını devam ettirmelerinin belirsiz olduğunu söylemişti. (Ntvmsnbc)

bigPara.com