Kia ÖTV indirimiyle satışları katladı

İSTANBUL - Kia ÖTV indirimi ve yaptığı ekstra indirimlerle satışlarını artırdı. Çelik Motor Satış Müdürü Talat Yazıcıoğlu, “Bazı markalar maalesef  ÖTV indirimi sonrasında maliyetlerinin artışı nedeniyle fiyatlarını çok yüksek oranlarda  artırdılar. Ancak bu münferit uygulamaları tüm sektöre mal etmememiz gerekir. Biz Kia olarak, müşterilerimize olan sorumluluğumuz gereği ÖTV indirimini fiyatlarımıza  aynen yansıttık” dedi. 

cee’d satışları yüzde 300 arttı
Kia olarak ÖTV indirimi öncesinde de çok cazip bir satış kampanyası uyguladıklarını anlatan Yazıcıoğlu, şöyle konuştu: “Kia Sportage 2.0 lt. DSL modelimizin fiyatı 83.984 TL’idi. Uyguladığımız kampanya ile bu fiyat 59.990 TL olmuştu. Sonrasında gelen ÖTV indiriminden sonra Sportage’ın fiyatı 58.034 TL gibi inanılması güç bir seviyeye indi. Bu araçla beraber Kia Sorento X-Force 2.5 DSL A/T Prestige modeli ÖTV indirimi öncesi 85.777 TL idi. Uyguladığımız kampanya ile bu fiyat  78.780 olmuştu. Gelen ÖTV indiriminden sonra Kia Sorento X-Force fiyatı 77.253 TL gibi bir seviyeye indi.”
Kia Sportage, mart ayında satışlarını yüzde 100’den fazla artırdı. Böylece Kia Sportage, martta 4x4 pazarında birinci oldu. Ayrıca, 2004’ten beri sınıfının lideri olan Sorento mart ayında satışlarını yüzde 75 artırırken C segmentteki Kia cee’d, yüzde 300’lük artış yakaladı. (Radikal)