Kiler, Canerler'i aldı şimdi 4 büyükten biri

Ankaralı market zinciri Canerler'e ortak olan Kiler, sektörde ilk dört oyuncu arasına girdiğini açıkladı. Bu satın alma sayesinde İstanbul'da 53 mağazası bulunan Kiler'ın toplam mağaza sayısı yeni katılan 48 mağazayla birlikte 101'e ulaştı.

İSTANBUL - Ankaralı market zinciri Canerler'e ortak olan Kiler, sektörde ilk dört oyuncu arasına girdiğini açıkladı. Bu satın alma sayesinde İstanbul'da 53 mağazası bulunan Kiler'ın toplam mağaza sayısı yeni katılan 48 mağazayla birlikte 101'e ulaştı. Kiler'in mekân büyüklüğü ise 78 bin metrekare yeni mekânla toplam 185 bin metrekareye, çalışan sayısı da bin 400 yeni çalışanla 4 bin 150'ye yükseldi.
Satın almaya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Kiler Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Kiler, yabancıların gelmesiyle sektördeki rekabetin daha da büyüyeceğini belirtti. Kiler, bu satın almanın, yabancı sermaye karşısında yerel oyuncuların gücünü ve payını artırma açısından önemli olduğunu vurguladı. Kiler, "Bu birleşme İstanbul ve Ankara'daki müşterilerimiz için kazançlı alışverişin daha da kazançlı olacağı anlamını taşıyor" dedi.
Hedef 500 milyon dolar
Kiler, Ankara'daki market zinciri Canerler'e yüzde 51 oranında iştirak eden Kiler'in, sektörde ilk 4 oyuncu arasına girdiğini söyledi. Yıl sonuna kadar İstanbul ve Ankara'da yeni mağazalar açmayı, 2005'i 110 mağaza ile kapatmayı hedeflediklerini kaydeden Kiler, zincir mağaza alımları ve organik büyümeyle mağazaları Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı düşündüklerini aktardı.
Ege Bölgesi'yle ilgilendiklerini, Ege Bölgesi'nin tamamında olmak istediklerini anlatan Ümit Kiler, sorular üzerine de, "2006 yılında mutlaka İzmir ve Bursa'da olmak istiyoruz. Yeni gireceğimiz bölgelere mutlaka satın almalarla girmek istiyoruz" diye konuştu. Ümit Kiler, Kiler-Canerler birleşmesinden sonra yıl sonu ciro hedeflerinin 500 milyon dolar olduğunu sektörde ilk 3 arasına girmeyi istediklerini de açıkladı.