Kılıçdaroğlu giyince iki günde sipariş rekoru kırdı

Kılıçdaroğlu giyince iki günde sipariş rekoru kırdı
Kılıçdaroğlu giyince iki günde sipariş rekoru kırdı

Kılıçdaroğlu nun Etro gömleği 495 TL lik fiyatı için eleştirilmişti. Mitinglerde giydiği A Rossi markalı özel dikim gömlek ise 80 liradan başlıyor. Fotoğraf: Kerem Kocalar/aa

Lüks İtalyan markası Etro'nun gömleğini giydiği için eleştiri alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin mitinginde Başbakan Erdoğan'la ünlenen Türk markası A Rossi'yle meydanlara çıkınca, markaya iki günde sipariş yağdı

İSTANBUL - ‘Başbakan’ın gömlekçisi’ sıfatıyla ün yapan A Rossi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gardırobuna da girdi. Seçildiği kurultayda ünlü İtalyan markası Etro’nun 495 TL’lik gömleğini giydiği için eleştiri alan Kılıçdaroğlu’na özel dikim gömleklerinden gönderen A Rossi’nin sahibi Osman Lek, bugünlerde siparişlere yetişemiyor. 

Yenilerini dikiyor
Kılıçdaroğlu’nun Mersin’deki mitingde giydiği gömlekle adını bir kez daha duyuran A Rossi, iki günde 100 sipariş aldı. İki gündür telefonlarının susmadığını belirten Osman Lek, “Birçok kişi onların giydiği gömleği giymek istiyor. Bu nedenle iki gündür 100’ün üzerinde sipariş aldık” dedi. A Rossi’nin temelleri, 1970 yılında çırak olarak kişiye özel gömlek dikim işine başlayan Osman Lek tarafından atıldı. Başlangıçta marka isminden dolayı yabancı olarak algılanan A Rossi, beş yıl önce beş ortağın kendi isimlerinin başharflerini verdiği yerli bir marka. Osman Lek, geçen yıldan itibaren yoluna yeni ortağı Bayram Önder’le devam ediyor. Bugün markanın iki ortağı beş kişilik ekiple Beyoğlu’ndaki atölyelerinde gömlek dikiyor. Osman Lek, ithal ve pahalı bir marka gömlek giydiği için eleştirilere neden olan Kılıçdaroğlu’nu yerli bir marka gömlek giydirmek için harekete geçiyor. Bunun için CHP Genel Merkezi ile temasa geçtiklerini belirten Lek, şunları söyledi: “Merkeze gömleklerimizi gönderdik. A Rossi hem yerli bir markaydı hem de fiyatları gayet uygundu. Birçok siyasetçi bizi tercih ediyordu. Genel merkezden gelen olumlu yanıtla Kılıçdaroğlu’na iki gömlek diktik. Şu anda kendisi bizim müşterimiz oldu. Bayramdan sonra yeni gömlekler de dikeceğiz.” 

Koç Ailesi de giyiyor
Siyasetçilerden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e de gömlek diken Osman Lek’in siyasilerle tanışması da çıraklık günlerine denk geliyor. Bu dönemde birçok milletvekiline gömlek diktiklerini kaydeden Lek, “Bu sayede birçok siyasetçi ile tanıştım. Bu konuda da ustalaşınca beş yıl önce kendi markamızı oluşturmaya karar verdik ve A Rossi öyle ortaya çıktı. Geçmişten tanıdığımız siyasiler ve işadamları da böylece bizim müşterimiz oldu. Rahmi Koç’tan Ali ve Mustafa Koç’a, Murat Yalçıntaş’a kadar birçok işadamı da müşterimiz” diye konuştu.

Açık renk ve çizgili gömlek seviyor 
Bugüne kadar birçok siyasetçiyle çalıştıklarını belirten Osman Lek, onların tercihlerinin de genelde açık renkler olduğunu belirterek, “Özellikle beyaz ve mavi tonları çok tercih ediyorlar. Kılıçdaroğlu’na dikeceğimiz diğer gömlekler de mavi ve beyaz tonlarda olacak. Bunun yanında ağırlıklı çizgili kumaş istiyorlar” dedi.
A Rossi’nin özel dikim gömleklerinin fiyatları 80 TL’den başlayıp 200 TL’ye kadar çıkıyor. Kişilerin evlerine ya da kaldıkları otellere her saat giderek ölçülerini aldıklarını belirten Lek, “Müşterilerimiz bize her saat ulaşabiliyor. Bizim diğer özel dikim yapan yerlerden farkımız tamamen yerli ve pamuklu kumaştan üretim yapmamız. Özellikle işçilik ve kalıplarımız çok beğeniliyor. Örneğin bizden bir kişi 10 tane gömlek sipariş ettiyse hepsini birden dikmiyoruz. Önce bir tane dikip üzerinde deneyip eksikliklerine bakıp diğerlerini ona göre yapıyoruz” diye konuştu. (Radikal)