Kınay, ABD'liye 'lüks yaşam' satacak

Magic Life'ı TUI'ye satarak yeni arayışlara giren Cem Kınay, şimdi tüm enerjisini 'ultra lüks konut'a verecek. Karayiplerde Turks and Caicos adalarından Dellis Cay'i satın alarak burada villa...

İSTANBUL - Magic Life'ı TUI'ye satarak yeni arayışlara giren Cem Kınay, şimdi tüm enerjisini 'ultra lüks konut'a verecek. Karayiplerde Turks and Caicos adalarından Dellis Cay'i satın alarak burada villa, rezidans ve otellerden oluşan yeni bir yaşam alanının yapımına başlayan Cem Kınay, bu projeden beş-yedi yıl içinde 1 milyar dolarlık ciro elde etmeyi hedefliyor.
124 villa, 154 rezidans ve 25 hotel suite'den oluşan proje, 850 bin metrekare arazi üzerine kuruluyor. Villaların hepsi birbirinden farklı şekilde dizayn edilirken Karayiplerin ilk gerçek su üstü vilları da bu projede gerçekleştirilecek.
Türklere 10 villa ayrıldı
Projenin dizaynı Türkiye'de deprem evlerinin yapımını üstlenen Japon mimar Shigeru Ban'ın da bulunduğu altı yabancı mimar tarafından gerçekleştirilirken mimari bugün ve geleceğin izlerini taşıyacak şekilde hazırlanıyor. Fiyatı 4-10 milyon dolar arasında değişen villaların satışı ülkelere göre ayrılan kontenjanlarla gerçekleştirilirken Türkiye'ye ise 10 villa ayrıldı.
Lüks gayrimenkul geliştirme konusunda yeni model olarak kurulan The O Property Collection şirketinin ve ilk projeleri Dellis Cay'in tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan şirket başkanı Dr. Cem Kınay, projenin yılın son çeyreğinde hayata geçirilmeye başlayacağını açıkladı.
Üç faz halinde inşa edilecek ve satışa sunulacak projenin son aşamasının 2011'de tamamlanacağını belirten Kınay, "Amacımız, tasarım, dizayn ağırlıklı ultra lüks yaşam alanı geliştirmek" dedi.
Kraliçeyle komşu
Miami'ye 1.5 saat, New York'a ise üç saat uçuş mesafesindeki Dellis Cay aynı zamanda İngiliz toprağı. İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth'le de komşu olan Dellis Cay, Dr. Cem Kınay tarafından 55 yaşlarında İtalyan bir kadın gayrimenkul milyarderinden satın alınmış. Ada, Karayiplerin en hızlı gelişen turizm alanı ve en düşük suç oranına sahip bölgesi durumunda.