Kırmızı şeytanlar THY reklamında

İngiliz futbol devi Manchester United ile uçuş sponsorluk anlaşması yapan Türk Hava Yolları, Barcelona'dan sonra Manchester United'lı futbolcularla da "Gökyüzünde futbol maçı" adlı reklam filmi çekti.

İbrahim YILDIZ

İSTANBUL - Manchester’da çekilen reklam filmi için bire bir boyutlarda gerçek bir yolcu uçağı inşaa edildi. İki ay süren yapım aşamasının ardından başlayan çekimler iki günde tamamlandı.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Yönetmen koltuğunda oturan isim, David Beckham gibi ünlü futbolcularla global kampanyaların reklam filmlerini çeken Marco Grandia. Çekimler sırasında futbolcuların oyuncu koçluğunu kareograf Billy Wingrove yaptı. Türk ve İngiliz prodükson ekiplerinin ortak çalışması ile hayata geçirilen filmde 115 kişilik ekip görev aldı. Uçak içindeki maçta Manchester United takımın yıldız futbolcuları Wayne Rooney, Dimitar Berbatov, Patrice Evra, Rafael, Fabio, Paul Scholes, Darren Fletcher, Darron Gibson, Anderson ve Edwin Van Der Sar boy gösteren isimler oldu. İkizler Rafael ve Fabio, Türk Hava Yolları reklam filminin çekimleri sırasında sempatik tavırları ile tüm ekibin neşe kaynağı oldu. Gökyüzündeki maç için kamera karşısına geçen bir diğer önemli isim, 17 yıl Manchester United forması ile top koşturan efsanevi futbolcu Sir Bobby Charlton’dı. Sir Charlton filmin sürpriz finalinde genç kuşakla birlikte rol aldı. Manchester United’lı futbolcular filmde bir yandan maç yaparken bir yandan da Türk Hava Yolları’nın yeni Business Class konseptinin de keyfini çıkardı.”

Açıklamada Bobby Charlon, bÖyle bir günde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtilerek, “Manchester United benim için her zaman dünyanın en büyük futbol kulübü olacaktır. Türk Hava Yolları ile ortaklık tüm dünyada Manchester taraftarlarını daha da yakınlaştırmaktadır" dediğine ye verildi.

Türk Hava Yolları’nın bir marka olduğnu altını çizen Manchester United Ticari Direktörü Richard Arnold da, “Türk Hava Yolları Manchester United için mükemmel bir havayolu ortağı oldu. Türk Hava Yolları, yenilikçi ve gerçekten küresel iddialı bir markadır” dedi.(dha)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Van

  ,

  İstanbul