Kobe, Messi'den iyi oyuncu

Kobe, Messi'den iyi oyuncu
Kobe, Messi'den iyi oyuncu
THY'nin son reklam filmi Rihanna'dan sonra dünyanın en çok izlenen ikinci videosu oldu. Kobe, oyunculuğuyla Messi'ye üçlük attı.

İSTANBUL - THY’nin son reklamı yine ses getirdi. Dört gündür internette yayınlanan reklam sadece Turkish Airlines’ın Youtube sayfasında 22 milyon kere izlenerek, dünyanın en çok izlenen ikinci videosu oldu.
Reklam ajansı Alametifarika’nın marka direktörü Emre Abay, “1. sırada Rihanna’nın video’su var ama o reklam olmadığı için sayılmaz” açıklamasını yapıyor.

Fikir mutfakta çıktı
Reklam ajansı Alametifarika’nın marka direktörü Emre Abay reklamın sahne arkasını anlattı: “Türk Hava Yolları’nın ikram ve serviste yüzde 98 memnuniyeti olduğunu biliyorduk. İkramlarını incelemek için ikram şirketi Turkish Do&Co’yu ziyaret ettik. 8 saat üzerindeki uçuşlarda uçakta aşçılar da olduğunu öğrendik. Aşçılardan biri uçakta dondurma servisinin ne kadar zor olduğunu anlatmıştı, dondurma eriyerek tabaktan kayıyormuş. Çözümü tabağa vanilya ya da kakao döküp dondurmayı üzerine koymakta bulmuşlar. Dondurma fikri aklımıza oradan geldi. Reklamda karşısında dünyanın en iyi basketbolcusu Kobe ve en yetenekli futbolcusu Messi olmasına rağmen dondurmadan vazgeçemeyen bir çocuğu anlattık.”

Aynı uçakta değiller!
Abay, Kobe Bryant’ın çekimlerinin İstanbul’da bir uçakta, Lionel Messi’nin çekimlerinin ise Barselona’da yapıldığını kaydetti. Barselona’daki çekimlerin İstanbul’daki uçağın birebir maketi kurularak yapıldığını anlatan Abay, “İki ayrı yerde çekilen filmin tek bir uçakta çekildiğini hissettirmek için özel bir teknik kullanıldı. Çekimleri 2 gün süren filmin hazırlığı ve sonraki prodüksiyon süreci 2 aydan fazla sürdü. Türk, İspanyol ve Hollandalı ekiplerin çalıştığı projede 100 kişi yer aldı. Flemenkçe’den Ukraynaca’ya 20 dilde altyazı hazırlandı:”
Abay’ın, “Reklam oyunculuğunda Kobe mi daha iyi, Messi mi?” sorusuna cevabı ise: Kobe!

THY’den Boeing’e tarihi sipariş!
THY toplam 4.7 milyar dolarlık 15 adet Boeing 777-300 için Boeing’e kesin sipariş verdi. Boeing’ten yapılan açıklamaya göre, bu sipariş THY tarihinin en büyük alımı oldu. Anlaşma ilk olarak Ekim ayında taahhüt olarak açıklanmıştı. Bu taahüte göre 5 adet 777-300 ER’nin daha alım opsiyonu bulunuyor. Bu uçaklardan halihazırda THY filosunda 12 adet bulunuyor.

bigPara.com