KOBİ'lerin yol haritası çizilecek

KOBİ sorunlarının tartışıldığı ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan 'KOBİ'lerin sürdürülebilir rekabet gücü ve inovasyon' konulu KOBİ Zirvesi 13-14 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. TOBB'dan yapılan açıklamada...

ANKARA - KOBİ sorunlarının tartışıldığı ve bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan 'KOBİ'lerin sürdürülebilir rekabet gücü ve inovasyon' konulu KOBİ Zirvesi 13-14 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek. TOBB'dan yapılan açıklamada, KOBİ Zirvesi'nde, AB sürecine uyumda ve kalıcı büyümede başarıyı yakalamaları için KOBİ'lerin yapması gerekenlerin derinlemesine irdeleneceği, üretimin ve ticaretin tüm alanlarında yaşanılan sorunlara çözüm bulunmaya çalışılacağı belirtildi. Açıklamada zirvenin TOBB, TOSYÖV, KOSGEB, Rekabet Kurumu ve Türk Patent Enstitüsü işbirliğiyle yapılacağı kaydedildi.
Zirvede, Devlet Planlama Teşkilatı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıkları, MPM, İGEME gibi kamu kurumlarının katılacağı kaydedildi. KOBİ'lerin bir araya getirilerek, etkileşimli geniş bir katılımın olmasının sağlanması hedeflendiği vurgulanan açıklamada, zirvede 148 konuşmacının yer alacağı ve kuruluşların sorunlarına çözüm aranacağı dile getirildi.