Koç: Bilişimi terk etmiyoruz

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Madame Tussauds Müzesi'ndeki Atatürk'ün balmumu heykelinin açılışı için gittiği Londra'da...

İSTANBUL- Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Madame Tussauds Müzesi'ndeki Atatürk'ün balmumu heykelinin açılışı için gittiği Londra'da, topluluğun bilişim alanındaki faaliyetlerine ilişkin cümlelerinin yanlış yorumlara yol açtığını açıkladı.
Koç, konuya ilişkin şunları söyledi: "Koç Bilgi Grubu, 9 şirketi ile bilgi ve iletişim teknolojileri, CRM, ses ve eğitim, elektronik ticaret ve ihale konularında faaliyet göstermekte olup, bu faaliyetlerine devam edecek. Londra'da basınla sohbet ederken, mobil iletişim ihaleleriyle ilgili yorumlarım, bilişim sektöründen çekileceğimiz izlenimi yarattı. Söylemek istediğim şuydu: Mobil iletişimde fazla seçenek yok. Telsim operasyonunda yerimizin ne olacağını belirledikten sonra, bu alandaki varlığımızı sürdürüp sürdürmeme konusunda karara varmış olacağız. Ancak çok net ifade etmek isterim ki, mobil iletişim alanında faaliyetimize devam etmeme kararı alsak bile, bu, Bilgi Grubu'nun faaliyetlerinin sürmemesi anlamına kesinlikle gelmez. Koç Bilgi Grubu'nun, mobil iletişim dışında da sürdürdüğü çok kapsamlı çalışma alanı var. Bu alanlardan çekilmemiz söz konusu değil."