Koç hisseleri yine kapalı

Danıştay'ın Tüpraş'ın yüzde 51 hissesinin Koç -Shell konsorsiyumuna 4.14 milyar dolara blok satışına ilişkin ihale komisyonu...

İSTANBUL - Danıştay'ın Tüpraş'ın yüzde 51 hissesinin Koç -Shell konsorsiyumuna 4.14 milyar dolara blok satışına ilişkin ihale komisyonu kararının yürütmesini durdurmasının ardından açıklama istenmesi sebebiyle İMKB'de geçici olarak işleme kapanan Tüpraş, Koç ve Aygaz'da kapalılık devam edecek. İMKB'nin bülteninde, "Konuyla ilgili Özelleştirme İdaresi'nden ek açıklama istenilmesi nedeniyle ilgili hisselerin kapalılık hali devam edecektir" denildi. ÖİB ise kendilerine tebliğ edilmiş karar bulunmadığını duyurdu.
Shell fiyatı etkilemez
Bu arada Koç Holding'den İMKB'ye yapılan açıklamada, "Sözleşmeler (Koç Sheel arasındaki) standart hükümler içermekte ve iki tarafın bilgi ve tecrübelerini Tüpraş'a maksimum faydayı sağlayacak şekilde rekabetçi fiyatlarla vermeleri esasına dayanıyor" denildi. Holding, bu sözleşmelerde temettüyü kısıtlayıcı veya yatırımcıların hak ve yararlarını ve şirket hisse fiyatlarını etkileyecek hükümler olmadığını vurguladı.