Koç Holding geleceğin şirketleri arasında

Business Week dergisinin araştırmasına göre Koç Holding, gelişmekte olan ülkelerin şirketler liginde, gelecekte dünya ligine damgasını vuracak ilk 25 şirket arasında yer aldı.

İSTANBUL - Business Week dergisinin araştırmasına göre Koç Holding, gelişmekte olan ülkelerin şirketler liginde, gelecekte dünya ligine damgasını vuracak ilk 25 şirket arasında yer aldı. Koç Holding'den yapılan açıklamada, yeni dünyanın genç ve rekabetçi şirketleri olarak nitelendirilen bu şirketler arasında, ilk 25'te yer alan holdingin, geçen ay açıklanan Fortune Global 500 listesine de 31 basamak yükselerek 358. sıradan giren tek Türk şirketi olduğu belirtildi.
Açıklamaya göre, Boston Consulting Group tarafından gelecekte dünya piyasalarına damgasını vuracak 100 şirketin tespit edilerek, incelendiği araştırmada, Brezilya, Çin, Hindistan ve Mısır'dan da şirketler bulunuyor. Yenilikçi, yaratıcı ürün ve hizmet standartının yanı sıra, üstün finansal performanslarıyla da değerlendirilen 100 şirket kimyadan petrolcülüğe, madencilikten telekomünikasyona kadar uzanan alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.