Koç Holding ile Carlyle el sıkıştı

Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine ortak katılmak üzere Carlyle Grubu'yla ortak girişim grubu anlaşması imzaladı.

ANKARA - Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine ortak katılmak üzere Carlyle Grubu'yla ortak girişim grubu anlaşması imzaladı.
Koç Holding'den İMKB'ye yapılan açıklamada, ortaklığın Carlyle Partners III, CP III Coinvestment, Carlyle Partners IV, CP IV Coinvestment ve Carlyle Europe Partners II'den oluşan T.C. Group L.L.C. (Carlyle Grubu) ile ortak girişim grubu anlaşması imzaladığı belirtildi. Koç Holding ve Carlyle Grubu'ndan oluşan Ortak Girişim Grubu ile Sofrecom S.A. ve France Telecom arasında yönetim danışmanlığı sözleşmesi imzalandığı kaydedildi. Sözleşmeye göre, ortaklığın ihaleyi kazanması durumunda France Telecom'un bağlı şirketi olan Sofrecom, kurulacak şirkete yönetim danışmanlığı hizmeti verecek. Koç Holding'in Telekom ihalesine ortak katılacağı Carlyle, yönettiği 28.4 milyar dolarlık fonla ABD'nin en büyük şirketi. Ancak grup ABD Başkanı George Bush'un babası eski ABD Başkanı George Herbert Walker Bush'tan eski İngiltere Başbakanı Major'a kadar birçok ünlünün danışmanlık yapmasıyla adını dünyaya duyurdu.