Koç: Telekom için Carlyle'le anlaştık

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Türk Telekom ihalesiyle ilgili Carlyle Grubu ile bir anlaşma imzaladıklarını belirterek, "Bunun yanında daha başka bir ortak alıp almayacağımız belli değil, bakıyoruz" dedi.

İSTANBUL - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Türk Telekom ihalesiyle ilgili Carlyle Grubu ile bir anlaşma imzaladıklarını belirterek, "Bunun yanında daha başka bir ortak alıp almayacağımız belli değil, bakıyoruz" dedi.
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı öncesinde soruları yanıtlayan Koç, "Carlyle ile anlaşma imzaladık. Bunun yanında daha başka bir ortak alıp almayacağımız belli değil, bakıyoruz." dedi.
Türk Telekom'a son teklif verme tarihinin uzatılabileceği duyumu aldıklarını da söyleyen Koç, "Ancak elimizde başka bilgi yok" dedi. Telekom'da katılımcıların 10 Haziran'a kadar konsorsiyumları oluşturması gerekiyor. Koç Holding, Telecom Italia ve Carlyle Grubu firması TC Group LCC'nin ihaleye konsorsiyum olarak katılıp katılmayacakları konusunda gelecek haftaya kadar karar vermeleri bekleniyor.
Öte yandan Telekom ihalesi için bazı yatırımcılar, 'konsorsiyum oluşturma' çalışmaları sürdüğü için son teklif verme süresinin uzatılmasını istedi. Ancak yatırımcıların bu talebini İhale Komisyonu'nun henüz değerlendirmediği belirtiliyor. Hisselerinin yüzde 55'i blok satışa çıkarılan Türk Telekom'a son teklif verme tarihi 24 Haziran'a uzatılmıştı.