Koç: Turizmde KDV indirimi 2006'da

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turistik belgeli tesislerin kullandığı elektriğin fiyatında indirime ilişkin kararın Bakanlar Kurulu'nda imzalandığını, turizmdeki KDV'de indiriminin de 2006 yılından itibaren uygulanacağını söyledi.

ALANYA - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turistik belgeli tesislerin kullandığı elektriğin fiyatında indirime ilişkin kararın Bakanlar Kurulu'nda imzalandığını, turizmdeki KDV'de indiriminin de 2006 yılından itibaren uygulanacağını söyledi.
Koç, Hüseyin Turgut Aydıncı'ya ait Aytur Otelleri zincirinin Konaklı'da yaptırdığı 800 yataklı ve 5 yıldızlı Eftelia Resort Oteli'nin açılış törenine katıldı. Koç, açılış töreninde, Antalya ve Alanya'nın turizm konusundaki mücadelesini kazandığını, sıranın bunu taçlandırmaya geldiğini söyledi.
Bakan Koç, açılış töreninden sonra beraberindekilerle Eftelia Resort Otel'de yemek yedi. Yemekte Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Müfit Kaptanoğlu ile AKP İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz, Koç'a sektörün sorunlarına ilişkin bir dosya sundu.
Turizm Bakanı Atilla Koç, konaklama tesislerinde yayımlanan müzik eserlerinin telif hakları konusundaki sıkıntıyı hatırlatan Kaptanoğlu'na "Size bu yıl için iki müjde yeter. Elektrik indirimi Bakanlar Kurulu'nda imzalandı, KDV indirimi 2006'da yürürlüğe girecek" cevabını verdi. Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya da Alanya'daki turistik tesisler konusunda bilgi sundu ve "Alanya bir dünya kentidir. Avrupa'da tanınan bir marka, turizmde büyük gelir elde etmiş bir turizm kentidir" dedi.