Koç: Vodafone'a hayırlı olsun

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Telsim ihalesini kazanan Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'ye "Hayırlı uğurlu olması" dileğinde bulundu.

İSTANBUL - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Telsim ihalesini kazanan Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'ye "Hayırlı uğurlu olması" dileğinde bulundu. Koç, Setur Seyahat Acentası'nın işletileceği Birleşik Krallık Vize Başvuru Merkezi'nin açılışında soruları yanıtladı. Koç, "Kendilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bir özelleştirme böylelikle sona ermiş oldu" dedi.
Koç rakamı nasıl bulduğuna ilişkin bir soru üzerine de, "Beklenen bir rakamdı. 5 milyar dolara kadar çıkar diye söyleniyordu zaten. 4.5'te bitti. Onun için sürpriz bir şey olmadı" diye konuştu.
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott da, ihaleyi Vodafone'un almasının çok güzel ve iyi bir haber olduğunu belirterek, kendileri için bugünün önemli ve anlamlı olduğunu söyledi.
'Türkiye için önemli adım'
Devleti ve kendisi adına mutlu olduğunu ifade eden Peter Westmacott, "Bu Türkiye ekonomisi için çok önemli bir adımdır. Dünyadaki en büyük mobil telefon şirketi olarak Türk kamuoyuna çok iyi bir mesaj vermiş olduk. Türk müşterilere layık oldukları şekilde en iyi hizmeti vereceğiz" diye konuştu.