Koç yönetimindeki Yapı Kredi'nin zararı azaldı

Yapı ve Kredi Bankası, yılın ilk yarısında 33 milyon 528 bin YTL zarar açıkladı. Konsolide olmayan mali tablolara göre, bankanın geçen yılın aynı döneminde 123.7 milyon YTL olan net dönem zararı, bu yıl 33.5 milyon YTL'ye geriledi.

İSTANBUL - Yapı ve Kredi Bankası, yılın ilk yarısında 33 milyon 528 bin YTL zarar açıkladı. Konsolide olmayan mali tablolara göre, bankanın geçen yılın aynı döneminde 123.7 milyon YTL olan net dönem zararı, bu yıl 33.5 milyon YTL'ye geriledi. Yapı ve Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre yılın yarısında aktif büyüklüğü, yıl sonuna göre yüzde 16 artışla 27.8 milyar YTL'ye ulaşan bankanın vergi öncesi kârı, yıllık yüzde 232 artışla 141 milyon YTL oldu.
Finansal piyasalardaki dalgalanmadan dikkatli ve muhafazakâr risk politikaları sayesinde etkilenmediklerini belirten Koç Finansal Hizmetler Üst Yöneticisi ve Yapı Kredi Genel Müdürü Kemal Kaya, bireysel bankacılıkta liderliklerini koruduklarını, ilk altı ayda kredi kartları ciro bazında pazar paylarının yüzde 26 olarak gerçekleştiğini söyledi.