Koç'tan yerli oto açıklaması

Koç'tan yerli oto açıklaması
Koç'tan yerli oto açıklaması
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, yerli otomobil için yepyeni bir platform olacağını, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini, konu üzerinde ortakları FIAT ile TOFAŞ için çalıştıklarını belirterek, şu anda takvim veremeyeceğini söyledi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç , yerli otomobille ilgili hükümetle temasları olduğunu kaydederek, “OSD üzerinden kendilerine bu işin nasıl olacağına dair önerilerimizi sunduk. Dolayısıyla çok yakın bir şekilde çalışma içindeyiz” dedi.

Ayrıntılar geliyor...

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Mustafa Koç

  ,

  yönetim

  http://www.radikal.com.tr/107609110760918

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  FiFAŞ - TarikB

  Adini "FiFAŞ" koydum! Yerli oto aciklamasi soyle olur: Arac Turkiye'de uretilir, Turkler montaj eder, Tamamiyle Turk yapimi parcalar, Turk Teknolojisi kullanilir, Turklere sunulur, bu yerli uretimdir. Fiat'in sermayesiyle parcalari, teknolojiyi, dizayni getirip Turkiye'de montaj etmeye FiFAŞ denir.

  yerli!!! - DENİZ4810

  koç gibi proje;motoru şaseyi italyadan getir,türkiyede montajla sonrada yerli otomobil ürettim diye devletten teşvikleri götür.

  Yazık... - kaizer_Kaya

  Ne olacak bu meleketin hali.En küçük ilden en büyüğüne kadar araziler almış başını gidiyor ufacık arazilere milletin ağzı trilyondan başlıyor,sonra kocaman apartmanlar dikilip ne yeşil nede yol için yer bırakılıyor,her taraf olmuş trafik cehennemi insanların hayatının yarısı arabalarda trfikte geçiyor,sanki çok eksikmiş gibi aile başına 4 otomobil olacak nerdeyse milletin tek derdide buydu zaten.Öncelikle bir altyapı yapın ey allahın cezaları,herşeye sondan başlamak bu memleketin maküz talihimi olacak,stad yap yolu unut,araba sat yol yapma nasıl bir kafadır ey allahım.Nerden tutsan elinde kalıyor,tofaşla fiatla çalışacakmış,sanki daha önce ferrari ile çalışıyordu.Bir lafta devlete,eğer bu kadar iyi niyetli isen bütün halkın arabaya binmesi konusunda samimiysen önce şu dünya rekortmeni vergileri indir,yakıta yüzde 70 otoya yüzde 60,bizde iyi niyetine inanalım.Tabi amaç başka 5 bin tlye araba üretecek 5 kat vergi ile 25 bine satacak,tek amaç bu.

  YERLİ OTOMOBİL - HARAYDIN

  Avrupa tekelleriyle ortak yerli otomobil olmaz.Hükümet yan çizmemeli trilyonlarca dolarlık harcama yaptı ama çoğu tüketime gitti.Verimli üretken ve ihracatçı üretime yatırımın az olduğunu niye görmüyor. Yerli otomobil hükümet organizatör olmadan olmaz.Hükümet yüzde 20 veya 30 ortak olacak, ikna edecek yüzde 10 veya 20 de Japon yada Malezyalı ortak alacak.Yüzde 20 işçi ortak olacak maaşlarının birkısmıyla sermayelerini ödeyecekler. Konya Kayseri Gaziantep otoparça üreticileride tamamı ortak olarak yüzde 30 veya 40 hisse alacaklar.Parçaları bunlar üretecek İran sınırına kurulacak TUĞRULÇAĞ sanayi ve eğitim AFRASYA serbest bölgesinde montaj yapılacak.Böylece Koç ile beraber iki otomobil markası çıkacak.İlk ürün hemen piyasaya elektrikli oto olarak yada 1100 motor küçük LPG li 2.oto park sorunu olmayan el altı oto olarak yapılacak, daha ne duruyorsunuz? Markası hazır yerli AFRASYA İHRACAT APHRASIA. Model Afrasya Kaplanı, Afrasya Parsı, Afrasya Kekliği, Afrasya Ceylanı vs vs vs.

  Yeter artık, Koç amca - velmas75

  Bu ülkede çok uzun yıllar boyu standartlara uygun araba üretip vatandaşın kullanımına sunmadınız. İç pazara yönelik üretimde, kalite yönünden çok gerilerde kaldınız. Salça tenekesine dört teker takıp sattınız. 100 km hızla çarpışan iki otomobilin her bir parçasının bir yana savrulduğunu yüzlerce binlerce kez gördük. Bundan böyle hem yerli hemde standartlara uyugun üretim zamanı.

  farkı FIATı - dürüst fikir

  Ulusal olmayan sermaye ile üretilen ürün nasıl yerli oluyor? Sallamayın Mustafa Bey. Paranın dini, imanı, memleketi, milleti olmaz deyin. Biz de kar elde etmek icin her seyi yapmaya hazır olduğunuzu, para dışında hiçbir şeyi önemsemediğinizi, para için herkes ile el sıkışacağınızı, ömrünüzü ve sülalenizi varsıl kılmaktan gayrı hiçbir toplumsal, ahlaki derdiniz olmadığını anlayalım.

  ŞÖVEN OTOMOBİL - çıkarsız

  Aslında milliyetçi yazacaktım. İstedikleri algıyı oluşturmak için öyle çelişkili ve uyduruk sözler ediyorlar, vatandaşı kandırmak için öyle sahte bir imaj yaratmaya çalışıyorlarki, milliyetçi sözü masum kalacaktı. Oysa bizim Anadol, Murat gibi LÜKS FİYATLI "yerli" kazıklarımız oldu.