Koçtaş beş yılda 25 market açacak

Ankara, İstanbul Kartal ve Şişli, İzmir Bornova ve Balçova, Antalya, Bodrum, Edremit ve Kuşadası'nda dokuz yapımarketiyle faaliyet gösteren Koçtaş, 10'uncu marketini Yenibosna'da dün hizmete açtı.

İSTANBUL - Ankara, İstanbul Kartal ve Şişli, İzmir Bornova ve Balçova, Antalya, Bodrum, Edremit ve Kuşadası'nda dokuz yapımarketiyle faaliyet gösteren Koçtaş, 10'uncu marketini Yenibosna'da dün hizmete açtı.
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bir yıl gibi kısa bir zaman içinde yeni beş Koçtaş mağazası açarak 10 merkezde hizmet vermeye başladıklarını belirterek, "Bundan sonraki beş yıl içinde de mağaza sayımızı 35'e ulaştırmayı planlıyoruz" dedi. Mustafa Koç, mağazanın açılışının tüketiciye en yakın topluluk olma hedefleri doğrultusunda önemli bir adım olduğunu söyledi. Koç, ilk Koçtaş'ın 1996'da Bornova'da açıldığını anımsatarak, "Bugün 2006' da yani 10 yıl sonra 10. mağazamızı Yenibosna'da açıyoruz" diye konuştu.
Ramstore satışının aslı yok
Toplumda refah düzeyleri arttıkça ihtiyaçların da geliştiğine işaret eden Mustafa Koç, insanların çağdaş bir anlayışla düzenlenmiş mekânlarda yaşama ve çalışma isteğine de bu perspektiften bakmak gerektiğini aktardı. Mustafa Koç, "Beş yıl içinde de mağaza sayımızı 35'e ulaştırmayı planlıyoruz" açıklamasını yaptı.
Mustafa Koç, daha sonra mağazanın açılışını Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel ve Koçtaş Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ile birlikte yaptı. Daha sonra soruları yanıtlayan Koç, mağazanın 25 milyon dolara mal olduğunu, Yenibosna mağazasının Ankara'daki mağazadan sonra ikinci büyük mağaza olduğunu dile getirdi. "Bu mağazayla liderlik konumumuzu pekiştirmiş durumdayız" diyen Koç, ortakları B&Q Asia Limited Üst Yöneticisi Steve Gilman'ın güneyde arsa bakacağını da anlattı. Mustafa Koç, Bulgaristan'daki Ramstore'ların satışına ilişkin bir soruya da "Aslı yok" yanıtını verdi.
'Arayın getirelim' servisi var
İstanbul'da E-5 üzerinde, Atatürk Havalimanı'na beş dakika uzaklıktaki 11 bin 500 metrekarelik Koçtaş Yenibosna mağazasında, dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar onbinlerce ürün satılacak. 'Arayın Getirelim' sistemiyle ile ev geliştirmede telefonla sipariş dönemini başlatan Koçtaş, Türkiye'nin tüm il ve ilçelerine ürün teslimatı yapıyor. Siparişler 0 216 454 10 10 numaralı telefonla sipariş hattından ya da Koçtaş'ın web sitesinden verilebiliyor.
400 milyon dolarlık yatırım
Koçtaş'ın yüzde 50'sine ortak olan İngiliz B&Q'nun Asya faaliyetleri İcra Kurulu Başkanı Steve Gilman, bugüne kadar Koç Grubu'yla beraber Koçtaşlara 400 milyon dolar yatırdıklarını söyledi. 2008'e kadar mağaza sayısını ikiye katlayacaklarını açıklayan Gilman "Suriye, Irak, İran gibi Ortadoğu ülkelerine Türk iş modeliyle girmenin daha kolay olacağını düşünüyorum" dedi. Gilman "Son dalgalanma bizi etkilemedi. Biz Türkiye'ye uzun vadeli bakarız. Güvenimiz tam" açıklamasını yaptı.