Kol saati ve bileklikle ödeme devri başladı

MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece, 2006 yılının ilk 11 ayında Türkiye'de MasterCard logolu kredi kartlarıyla günde 2.7 milyon, saatte 112 bin ve dakikada 1875 işlem gerçekleştirildiğini açıkladı.

İSTANBUL - MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece, 2006 yılının ilk 11 ayında Türkiye'de MasterCard logolu kredi kartlarıyla günde 2.7 milyon, saatte 112 bin ve dakikada 1875 işlem gerçekleştirildiğini açıkladı. Özlem Erçelen İmece, MasterCard'ın 40'ıncı yılı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de 2007'de dikkat çekecek yenilikler arasında tanımladığı MasterCard PayPass adlı ödeme aracıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Bu, tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak, bozuk para derdine ve kasa kuyruklarında bekleme zahmetine son vermek amacıyla geliştirilen hızlı ve kolay bir ödeme aracı. MasterCard PayPass dünyada otomatlardan stadyum girişlerine, fast food restoranlarından ulaşıma kadar pek çok noktada kullanılmaya başlandı. Kısa sürede Türkiye'de de yaygınlaşacak."
Cüzdanda taşınmaya gerek yok
Yeni ödeme aracının kol saati, anahtarlık, bileklik ve cep telefonu gibi aksesuvarlara uygulandığını anlatan İmece, böylelikle kullanıcıların kartlarını cüzdanlarında taşıma ve cüzdanlarından çıkarma zahmetine katlanmadan, sadece saatlerini, anahtarlıklarını, cep telefonlarını ve benzeri aksesuvarlarını kart okuma cihazına tutarak ödeme yapabildiklerini söyledi.