Kombassan'a işçisinden haciz

Kombassan Holding'in GAP'taki fabrikasının işçileri, firmanın ortaklarına kâr payı dağıtıp, tazminatlarını ödemediği gerekçesiyle fabrikaya haciz koydurdu.

ŞANLIURFA - Kombassan Holding'in GAP'taki fabrikasının işçileri, firmanın ortaklarına kâr payı dağıtıp, tazminatlarını ödemediği gerekçesiyle fabrikaya haciz koydurdu. Ortakları arasında AKP Şanlıurfa Milletvekili Müfit Yetkin'in de bulunduğu kapatılan Harrani Tekstil Fabrikası içindeki makine ve teçhizat yediemine teslim edildi. Kapatılmadan önce ürettiği ürünlerini Avrupa'ya ihraç eden fabrikaya ait araçların da trafikteki kayıtlarına haciz şerhi konuldu.
Hissesinin yüzde 50'den fazlası Kombassan Holding'e ait çok ortaklı Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan Harrani Tekstil Fabrikası, bir buçuk yıl önce zarar ettiği gerekçesiyle kapatıldı. İşçiler tazminatlarını alabilmek için Şanlıurfa İş Mahkemesi'nde açtıkları davayı kazandı. Yargıtay tarafından onanan kararın üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen işçiler tazminatlarını bir türlü tahsil edemedi.
Bunun üzerine işçiler Şanlıurfa 2'nci İcra Müdürlüğü'ne organize sanayi bölgesinde bulunan fabrikanın binasıyla içindeki makine ve teçhizatlarına haciz koydurdu. Haciz konulan malların ve araçların önümüzdeki günlerde icra yoluyla satılacağı belirtildi.