'Komünist kafalılar'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özelleştirmelerde yabancı yatırımcıya karşı getirilen eleştirilere ilişkin olarak "Türkiye'deki komünist kafalılar işsizlikten yakınıyorlar, ancak 'yabancı yatırımcı gelmesin' diyorlar" dedi.

İZMİR - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özelleştirmelerde yabancı yatırımcıya karşı getirilen eleştirilere ilişkin olarak "Türkiye'deki komünist kafalılar işsizlikten yakınıyorlar, ancak 'yabancı yatırımcı gelmesin' diyorlar" dedi.
Unakıtan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonu'nda Egeli işadamları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Unakıtan, konuşmasında, komünist rejime sahip olmasına rağmen Çin'in en çok yabancı sermaye çeken ülkeler arasında yer aldığına dikkat çekti. Unakıtan, şunları kaydetti:
"Türkiye'deki komünist kafalılar işsizlikten yakınıyorlar, ancak, 'yabancı yatırımcı gelmesin' diyorlar. Onları Çin'e göndereceğim görsünler. Paranın rengi olmaz. Bize para gökten yağmıyor ki? İzmir Limanı için yerli sanayiciler bir araya geldiler. Erdemir için de. Mübarek olsun. Ancak, 'yerliye verin, ucuza verin' mantığı yok. Parayı veren düdüğü çalar. Parayı kim verirse, onun olur."