Konakta dizi çekme devri bitti

Konakta dizi çekme devri bitti
Konakta dizi çekme devri bitti
Dizilerin sayısındaki artış yeni iş alanları doğuruyor. Şirketler artık dizilerin alt yapısı için hazır modern platolar kurmaya başladı.

Özyurt Grup da “Mahpeyker” filmi için hazırladığı platoda Topkapı Sarayı'nın bire bir kopyasını inşaa etti. Özyurt Grup Yönetim Kurulu Üyesi Rüstem Metin Yurttaş, konuya ilişkin açıklamasında yıllık 3 milyar liraya yaklaşan film ve dizi sektörüne en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını hızlandırdıklarını bildirdi. Bu alandaki ilk projelerinin Mahpeyker filmi için yaptıkları plato olduğunu belirten Yurttaş, şunları kaydetti:
“Platoda Topkapı Sarayı'nın bire bir kopyası inşa edildi. Platolarımıza ve depolarımıza yurt içi ve yurt dışından da yoğun talep gelmeye başladı. Bu sektörün çıtasını yükseltmesi, beraberinde plato ve stüdyo ihtiyacını da artırdı. Biz de bu gelişmeleri önceden görüp Gebze bölgesinde araziler aldık. Sektöründe en iyi olma prensibi ile hareket ederek çok amaçlı ve metrekare kira bedeli aylık 5-7 dolar arasında olan bin metrekareden 15 bin metrekareye kadar; lojistik depo, fabrika binaları, film Platosu, gıda üretim ve depolama binaları yaptık. Bu tür bina ihtiyacı olan yerli ve yabancı firmalara kiralık ve satılık olarak depo tedarik hizmeti veriyoruz. Depoculuk faaliyeti ile birçok sektörün hayati önem duyduğu hizmeti vererek hamurumuzda olan girişimcilik ruhunu da bir parça olsun tatmin edebiliyoruz.” (aa)

bigPara.com