KonfeksiyonSA bu ay geliyor

Sabancı Holding Tekstil Grubu Başkanı Yakup Güngör, konfeksiyona girmek için şu anda bir deneme modeli uyguladıklarını ve Adana'da küçük bir konfeksiyon tesisinin bu ay içinde devreye gireceğini söyledi.

GAZİANTEP/MÜHLHAUSEN - Sabancı Holding Tekstil Grubu Başkanı Yakup Güngör, konfeksiyona girmek için şu anda bir deneme modeli uyguladıklarını ve Adana'da küçük bir konfeksiyon tesisinin bu ay içinde devreye gireceğini söyledi.
Güngör, bu konudaki planlarıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Konfeksiyona girmekle ilgili şu anda uyguladığımız bir deneme modeli var. Adana'da küçük bir konfeksiyon tesisimiz bu ay içinde devreye giriyor. Burada yaratmaya çalıştığım model ürün gamımızın bazı segmentlerinde metre ile kumaş satmak yerine, yine bugünkü müşterilerimize 'Bak ben sana bitmiş mal da verebilirim' diyebilecek hale gelir miyiz, gelemez miyiz."
Adana'daki tesislerinde kadın ve erkek ürünlerinden pantolon, etek ve şort üretimi yapılacağını anlatan Güngör, uygulamanın sadece spor giyim olarak başladığını söyledi. Güngör, 2005 yılında tekstil grubunda yatırımlarının 25 milyon doları geçeceğini de ifade etti.
Bu arada Sabancı Holding'in, yüzde 80 hissesine sahip olduğu Almanya'daki kord üretim şirketi Interkordsa, Almanya'nın Thüringen eyaletindeki Mühlhausen kentinde yeni üretim tesisini açtı.