Köprüde kartlı geçiş dönemi

Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS'den sonra Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) uygulaması başladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde kullanımına başlanan KGS'nin Boğaziçi Köprüsü'nde de bugün aktif hale geleceği belirtildi.

İSTANBUL - Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS'den sonra Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) uygulaması başladı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde kullanımına başlanan KGS'nin Boğaziçi Köprüsü'nde de bugün aktif hale geleceği belirtildi. Türkiye İş Bankası da, köprü ve otoyollardan kolaylıkla ve nakit para ödemeden geçiş olanağı sağlayan 'Kartlı Geçiş Sistemi' kartlarını tüketicilerin kullanımına sunduğunu açıkladı.
T. İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, bankanın KGS kartları, nakit ve kredili olmak üzere iki çeşit üretilecek. Maximum Kart'a veya Vadesiz YTL hesaba bağlı çalışacak 'Kredili KGS kartları' ve nakit para yüklenerek kullanılacak 'Nakit KGS Kartları' İş Bankası şubelerinden temin edilebilecek. Köprü geçişlerinde ve otoyollarda nakit yerine geçen bu 'akıllı kartlar'ın, sahiplerine yüzde 20 indirim avantajı sağladığı bildirildi. Köprülerde ve otoyollarda KGS için ayrılmış özel gişelerden bozuk para sıkıntısı yaşamadan, para üstü beklemeden, daha kolay ve daha hızlı geçilmeyi sağlayacak Kartlı Geçiş Sistemi'nde, banka kartı boyutlarındaki KGS Kartı, gişedeki okuyucuya yaklaştırıldığında, içindeki elektronik çip yoluyla ödeme yapılmasını sağlayacak.