Korsanlar THY'ye sızdı

Korsanlar THY'ye sızdı
Korsanlar THY'ye sızdı
Türk Hava Yolları'nın uçuş sistemine giren Anonymous Turkey bir çok ünlü politikacı ve bürokratın Check-in bilgilerini ele geçirdi.
Haber: CAN MUMAY / Arşivi

İşten çıkarılan THY çalışanlarının geri dönmesi için bir dizi eyleme imza atan Anonymous Turkey hacker grubu şimdi de Türk Hava Yolları’nın (THY) uçuş sistemine girdiğini açıkladı. Aralarında politikacı, profesör ve sanatçıların olduğu bir grup yolcunun check-in ve kredi kartı bilgilerini ele geçirdiğini açıklayan Anonymous Turkey ekibi, bu bilgilerle istedikleri an uçak biletlerini iptal edebileceklerini ve koltuk numaralarını değiştirebileceklerini iddia ediyor.
İstersek tekrar satarız
Anonymous Turkey, uçuş bilgilerini Troya Live sistemine sızarak gerçekleştirdiğini belirtiyor. Grup yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Yolcuların check-in bilgilerini ele geçirerek aralarında sanatçıların, bakanların, sporcuların olduğu pek çok insanın bilgilerine ulaştık. Bazı yolcuların koltuk numaralarını değiştirerek uçakların rötar yapmasını sağladık” dedi. Grup ellerinde kredi kartı ve check-in bilgilerinin olduğunu iddia ederek “Eylemi işten çıkarılan 305 çalışan için yaptık. Elimizdeki bilgilerle daha geniş çaplı bir eylem yapabiliriz. Eğer isteseydik tum check-in’leri iptal edip biletleri tekrar satışa çıkarabilirdik. Ama bu olayın hem THY’ye hem de yolculara zarar verebileceğini biliyoruz. Eğer işçilere yapılan haksızlık görmezden gelinirse eylemlerimiz mantık sınırlarını aşacak. Kişilerin bilgilerini şimdilik ödünç aldık ve bir dahaki eyleme kadar saklıyoruz” dedi.
Grup önceki gün İstanbul ’dan kalkan 22.00 İzmir uçağında bulunan yolcuların PNR numaralarını da açıkladı.

bigPara.com