Korsanların gözü banka hesabınızda

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), internet bankacılığı kullanıcılarını, kişisel bilgileri elde etmeye yönelik son derece tehlikeli bir virüs konusunda uyardı.

İSTANBUL - Türkiye Bankalar Birliği (TBB), internet bankacılığı kullanıcılarını, kişisel bilgileri elde etmeye yönelik son derece tehlikeli bir virüs konusunda uyardı. TBB'nin açıklamasında internet bankacılığı kullanıcılarının, kullanıcı kodu, şifre, parola, güvenlik sorusu gibi gizli bilgilerini elde etmeye yönelik tehlikeli virüs (torpig türevi) belirlendiği kaydedildi.
Açıklamada, müşterilerin virüslerden etkilenmemeleri için dikkat edilmesi gereken hususlar şöyle sıralandı: "Online işlemler gerçekleştirirken, işlem yapılan sayfada, daha önceki bağlantılardan farklı bir görünüm veya ifade varsa, işlem yapılmadan ilgili banka ile irtibata geçilmeli. Güvenli olmayan internet sitelerine giriş yapılmamalı ve bu tür sitelerden dosya indirilmemeli. Bilinmeyen adreslerden gelen e-posta açılmadan silinmeli, kişisel güvenlik duvarları (firewall) kullanılmalı."