Koza-İpek Bugün'ü Ciner'den aldı

Koza-İpek Holding, Ciner Grubu'na ait olan Bugün gazetesinin yayın hakkını satın aldığını açıkladı.

İSTANBUL - Koza-İpek Holding, Ciner Grubu'na ait olan Bugün gazetesinin yayın hakkını satın aldığını açıkladı.
Açıklamada; "Sermayesinin yüzde 99'u Koza İpek Holding A.Ş. firmasına ait olan İpek Yayıncılık Bilişim Sanatsal ve Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bugün gazetesinin yayın hakkını, Ciner Grubu'na ait Merkez Bugün Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den satın almış bulunmaktadır. Bugün gazetesi, bundan böyle İpek Yayıncılık Bilişim Sanatsal ve Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yayımlanacak " denildi.
Koza Davetiye ve İpek Matbaacılık'ın bağlı olduğu Koza-İpek bünyesinde faaliyet gösteren İpek Yayıncılık, daha önce 6 Ekim tarihinde yapılması programlanan ancak başvuru olmadığı için ertelenen Star gazetesi ihalesi için de şartname aldı. İMKB'nin 20 Ekim tarihli bülteninde yer alan Koza Davetiye ve İpek Matbaacılık açıklamalarında her iki şirketin de Star gazetesi ihalesi ile ilgili herhangi bir çalışması olmadığı belirtilerek "Ancak Koza-İpek Holding firması bünyesinde faaliyet gösteren İpek Yayıncılık, Star gazetesi ihalesine girebilmek için ihale şartnamesini aldı. İhaleye katılan olmadığından iptal sonrası gelişmeler izleniyor" denilmişti.
Koza Davetiye ve İpek Matbaacılık'ın patronu Akın İpek de konuyla ilgili olarak "Zaten medyaya girmeyi istiyorduk. Fiyat da uygun olunca Bugün'ü aldık" dedi. Bugün'ü alan şirketler aynı zamanda Bergama Ovacık'taki faaliyetleri nedeniyle uzun bir hukuk mücadelesine konu olan altın madeni işletmecisi Normandy Madencilik'in sahibi konumunda.