Kral Carlos'un yatından satacak

Halen Yaşar Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Hasan Denizkurdu, kendi şirketini kurdu. Detlef Schneider ve İskender Akbaş'la Kuğu Denizcilik'i kuran Denizkurdu...

İSTANBUL - Halen Yaşar Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Hasan Denizkurdu, kendi şirketini kurdu. Detlef Schneider ve İskender Akbaş'la Kuğu Denizcilik'i kuran Denizkurdu, dünyanın en prestijli yat markası olarak kabul edilen Nautor's Swan'ın Türkiye'deki satışının yanı sıra bakım, onarım ve her türlü hizmetini verecek. İspanya Kralı Juan Carlos başta olmak üzere birçok ünlü tarafından tercih edilen Swan yatlarının fiyatı 400 bin avrodan başlıyor 18 milyon avroya kadar çıkıyor.
'Ben şirketin fiyakasıyım'
Yaşar Holding'deki görevinin devam ettiğini ve orada çok yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Denizkurdu, "Kuğu kişisel işim. Ancak emekli olduktan sonra burada çalışmaya başlayacağım. Şirketin gücü İskender ve Detlef, ben fiyakasıyım" dedi. Türkiye'de sadece Swan teknelerini satmayacaklarını başka ülkelerden Türk marinalarına demirleyen yatlara da teknik hizmet vereceklerini belirten Denizkurdu şöyle konuştu:
"Her yelkencinin en büyük rüyası bir Swan sahibi olmaktır. Türkiye'de bugüne kadar bu yatların bir temsilcisi yoktu. Swan dünyada 40. yılını kutluyor. Bugüne kadar üretilen toplam 1600 tekne denizlerde yüzüyor. Swan'ların ikinci elleri de çok değerli. Swan gücün, kalitenin ve prestijin sembolü. Swan alanlar bir kulübe de üye oluyor ve bir araya geliyorlar." Denizkurdu, 12 metreden başlayıp 38 metreye kadar çıkan Swan'lardan yılda üç ya da dört tane satmayı planladıklarını söyledi.