Kredi kartına taksitle Tata Nano

Kredi kartına taksitle Tata Nano
Kredi kartına taksitle Tata Nano

Tata Nano nun Avrupa versiyonunda 65 beygirlik bir motor ve otomatik şanzıman da bulunacak.

Dünyanın en ucuz otomobili Tata Nano, 2011'in ikinci yarısında Türkiye'ye gelecek. ISOTO, yaklaşık 11 bin lira olacak Nano'yu karta taksitle de satacak

İSTANBUL - Adana ’da küçük otobüs üreterek ihraç eden ve Hintli Tata’nın Türkiye distribütörlüğünü yürüten İsotlar Grup yeniden yapılanmaya gitti. Adını ISOTO olarak değiştiren grup, küçük otobüs işini rafa kaldırıp şehiriçi otobüs üretimine başladı. Hyundai’den ayrılarak ISOTO’ya İcra Kurulu Başkanı ve Yönetici Ortak olan Kurthan Tarakçıoğlu, çevre ülkelere de yatırım yaparak beş yıl içinde en seçkin otomotiv grubu olmak istediklerini söyledi. ISOTO ilk olarak markanın imajını yükseltmek için bayi ve servisleri yeniden yapılandıracak.

Nano yılda 5 bin adet satacak
ISOTO, Tata’nın ‘dünyanın en ucuz otomobili’ olarak tanıttığı Nano’yu da getirecek. Normalde 2012’de gelmesi planlanan Nano, Tarakçıoğlu’nun girişimleriyle 2011’in ikinci yarısında Türkiye’de de satışa sunulacak. Ancak Bunun için Nano’nun Avrupa standartlarına göre yenilenmesi beklenecek. Hindistan pazarı için 2 bin 500 dolara satılan Nano, geliştirildiğinde fiyatı da makul ölçüde artacak. Şimdiki fiyatıyla Nano modelinin Türkiye’de 11 bin liraya geldiğini söyleyen Tarakçıoğlu, “Fiyatı biraz daha artacak. Ancak Nano Türkiye’de çok sevilecek. Birçok ailenin ikinci üçüncü otomobili olabilir. Öğrenciler okula giderken, aileler yazlıklarında kullanabilir. Nano’yu kredi kartına taksitle bile satabileceğiz” dedi. Tarakçıoğlu, Nano’dan yılda 5 bin adet geleceğini söyledi. 

ABS ve hava yastığı olacak
Avrupa’da güvenlik testleri devam eden Nano’da ABS ve hava yastığı bulunuyor. Küçük boyutlarına rağmen dört kişinin rahatça sığabildiği otomobil, çift silindirli 623 cc’lik motoruyla 33 beygir gücünde. Avrupa versiyonunda 65 beygirlik benzinli motor ve ikinci etapta otomatik vites seçeneği de olacak. 

Otobüs üretmeye başladı
Otobüs işine ISOBUS markasıyla giren ISOTO bu yıl 75, 2011’de 250, 2012 yılında ise 450 otobüs üretmeyi planlıyor. Adana’daki fabrikada 60 olan personel sayısı ise orta vadede 250’ye çıkacak. ISOTO otobüs sektörüne 9 metrelik ISOBUS 900 ve 12 metrelik ISOBUS 1200 modelleriyle girdi.
Kurthan Tarakçıoğlu ilk etapta Türkiye’deki 500 toplu taşıma kooperatifleriyle görüşeceklerini anlattı. Belediyelerle de konuşmaya başladıklarını belirten Tarakçıoğlu, “Sektörde fiyatta rakiplerle başabaş olacağız. Bizim farkımız araçların kalitesi. Sınıfında MAN motoru kullanan tek şehiriçi otobüs bizimki. Piyasanın en az yakıt tüketen ve zararlı gaz salan markasıyız” diyor.
ISOTO, fabrikayı otobüs üretimine hazırlamak için 20 milyon dolarlık yatırım yaptı. Tarakçıoğlu 2012’den sonra kapasite artışı için yeni bir fabrika daha kuracaklarını söyledi.
(Radikal)


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  İstanbul